Rádi s rodinou nebo partnerem jezdíte po výletech a poznáváte krásy Česka? Chcete strávit víkend na klidném místě plném harmonie, aktivního odpočinku, ve společnosti srdečných lidí? Pak využijte prodlouženého víkendu k navštívení Moravy. Kolébka vinné révy skýtá vhodné prostředí k poznávání přírody, ke sportování, k odpočinku. Sbalte proto rodinku a vydejte se do jedné z nejkrásnějších oblastí naší republiky.

Morava aktivně

Pokud dáváte přednost aktivnímu odpočinku, seberte kola a projeďte si tamní cyklostezky. Mnohé z nich jsou i tématicky zaměřené a cestou vás budou provázet naučné tabule o místní fauně, flóře a především o vínu, které se v dané lokalitě pěstuje.
Pokud chcete pobyt na Moravě nést v duchu romantiky, vydejte se s partnerem do Lednicko – valtického areálu, kde vám učaruje Lednický zámek, jeho zahrady a architektura města. Navíc můžete využít slevy na ubytování a strávit zde kouzelné chvíle.
Takzvané období babího léta je také znamením pro vinobraní. Proto je výhodné rozjet se na Moravu během září, kdy slavnosti vinné révy probíhají. Můžete navštívit několik sklípků, vyzkoušet různé druhy vína a poznat blíže kulturu moravského lidu.

Pro rodiny s dětmi

Vezměte děti na Jízdu králů, což je jedinečná slavnost ve Vlčově. Jedná se o průvod krále a jeho družiny v doprovodu folklorních souborů. Tímto průvodem se oslavují osmnáctiletí chlapci, kteří jsou slavnostně přijímáni mezi dospělé muže.
Vrbice jsou dalším místem pro krásný výlet. Město na kopci se sklípky vytesanými do skály na vás dýchnou kouzelnou atmosférou, jakou nenajdete jinde ve světe. Vrbice jsou tak romantickým místem, že se rozhodně vyplatí je navštívit. Díky NewGo.cz můžete využít slevy na pobyty na Moravě a strávit pohádkový víkend v čarovné krajině.
Děti můžou přebytek energie vyběhat v národním parku Podyjí. Vyhlášená vinařská oblast se honosí tímto parkem s vřesovišti, vyhlídkami a vinicemi. Využijte zlevněný pobyt na Jižní Moravě a vydejte se s rodinou na prodloužený víkend do kolébky vinné révy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.