Nastává sezóna zimy, tedy především zimních zájezdů za lyžováním a dalšími zimními sporty. Nejatraktivnější jsou zájezdy do Alp. Alpy se rozkládají po několika zemích a my si můžeme vybírat, kam bychom chtěli jet a kterou zemi navštívit. Výhodou je také to, že s příchodem hlavní sezony si můžeme sjednat i slevu, například slevy na lyžařské zájezdy nám mohou ušetřit až několik stovek na osobu. Děti mají často ubytování zdarma, nebo za velice výhodnou cenu. Nabídky na lyžování v Alpách jsou velmi vyhledávané, není čas tedy otálet, abychom našli lokalitu i ubytování dle našich představ a očekávání.

Alpy a jejich život

Nejčastěji jsou vyhledávané Alpy v Rakousku, Itálii a Francii. Navštívit však můžeme také Německo, Švýcarsko, Slovinsko či Lichnštejnsko. Alpy jsou samy o sobě jedinečné, příroda je neocenitelná a hory jsou fascinující. Samotné prostředí horských ubytování je skvostné. Zdejší atmosféra je vhodná také pro relaxaci a odpočinek, který si můžeme dopřát samostatně, nebo po dni, který strávíme na svahu.

Ubytování v Alpách je v převážné většině blízko svahů, je však možnost využít skibusu, který je často v ceně. Svahy jsou upravované, udržované a také přizpůsobené pro každého lyžaře dle obtížnosti. Svahy jsou přizpůsobeny také pro začínající lyžaře, můžeme si zde také zařídit školu lyžování, nebo využít půjčovnu vybavení. Chceme-li však lyžovat pravidelně, je dobré investovat do kvalitní výbavy, která nám vydrží déle a vrátí se také cena půjčovného.

Čas postavit se výzvě

Alpy jsou nádherným místem, kam často míří také vysokohorští turisté, jejich nejvyšším cílem je hora Mt Blanc, která je vysoká 4810 metrů. Mt Blanc najdeme v Alpách na rozmezí mezi Itálií a Francií. K takovéto turistice je třeba mít potřebné vybavení a především zkušenosti. Chceme-li však takovou nabídku v rámci dovolené v Alpách využít, nemáme-li potřebné zkušenosti, můžeme využít služeb horského průvodce, který se stará o to, aby výprava byla úspěšná, bezpečná a měla hladký průběh. Alpy mají celkově mnoho úžasných vrcholů, ne všechny jsou však přístupné pro turisty i horolezce.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.