Chytré hlavy pobývající v Británii přišly se studií, jak by měla vypadat správná relaxační koupel. Podle nich by měla trvat dvacet sedm minut a dvanáct sekund. Měli byste přidat aromatický olej a sůl do koupele, voda by měla mít čtyřicet stupňů a ideální jsou prý balady od Adel. Tak nevím, vážení přátelé, zda je relaxační pobíhání s teploměrem, vypalování cd a následného instalování rádia ve vlhké a zapařené koupelně a nastavování alarmu pro přesný čas, kde musíte spěchat z vany ven, zrovna uklidňující. Relaxujte příjemněji, například na wellness pobytech!

Relaxační koupel z pohodlí domova

Pravděpodobně kvůli jednomu koupání nepoletíte do nejbližších lázní. A ty britské hlavouny taky nemusíte poslouchat na slovo. Ve studené vodě dlouho nevydržíte a z příliš horké vody se vám bude točit hlava a bude vám nevolno. Zvolme zlatou střední cestu a napusťme vodu tak akorát. Obecně uklidňující účinky má, jak známo, levandule. Máte-li doma ovšem jiné vonné esence, použijte je dle libosti.

Pokud jste vlastníkem super masážní vany s tryskami, rozhodně přijdete i pěnu. Pokud masážní trysky nemáte, nezoufejte a přisypte do vaší lázně sůl do koupele, dle chuti můžete přidat i plátky pomeranče, citronu (pozor na alergie). Pokud máte raději svěží koupele, přidejte i lístky máty. No, a pokud přihodíte i ten citronek, budete se v podstatě rochnit v nealkoholickém mojitu.

Hudební kulisa

Co se hudby týká, nedoporučuje se zapojovat v koupelnách rádia a podobné vymoženosti, proto pokud máte možnost, umístěte přehrávač za dveře koupelny a hudbu zvolte dle gusta. Vyzkoušejte například indiánskou hudbu. Změť fléten a bubnů vyčaruje tu pravou atmosféru. Nebo si vezměte s sebou oblíbenou knihu, na kterou jinak nenajdete čas. Rozhodně vynechejte telefony a tablety.

Koupel spojená s masáží

Pokud máte možnost, poproste partnera, aby vám umyl a zároveň namasíroval záda nebo chodidla. Jestli v práci celý den stojíte, určitě to vaše nohy ocení. Díky vodě chodidla změknou a půjdou namasírovat lépe.

Nenechte si ujít slevy na wellness pobyty a užijte si krásnou dovolenou plnou odpočinku za skvělou cenu!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.