Celý život se ženeme za studiemi, za prací, za bohatstvím, nebo postavením, dokud nám zdraví slouží, bereme ho automaticky. Jakmile se však objeví nějaké komplikace, začínáme si uvědomovat, že to, co je pro nás nejpodstatnější stále přehlížíme a neděláme pro sebe dostatek toho, co bychom mohli. Když už chceme pro sebe sama něco dobrého, můžeme vyrazit do termálních lázní. Nyní to již není výsadou bohatých, finance nemusejí zacházet hluboko do naší kapsy už i díky využití slevy na lázeňské pobyty.

Historie a tradice

Lázně jsou známy už odedávna, kořeny jejich historie sahají až do starověkého Říma. U nás se lázeňství dočkalo největšího rozkvětu mezi 18 – 20. stoletím. Některá lázeňská centra se proslavily i díky tomu, že se v nich léčily známé osobnosti jako například, Van Gogh, Beethoven, Goethe, Mozart, Paganinni a mnoho dalších. Česká republika má velký počet lázní po celém území, mezi nejznámější patří například Františkovy lázně, nebo Mariánské lázně.

Lázně navštěvují lidé, kteří jsou po operaci na zotavení svého zdravotního stavu, lidé, kteří trpí zdravotními problémy, nebo například ženy, které nemohou otěhotnět. Pomáhají také od uvolnění bolesti a léčení různých poruch. Jsou vhodné také jako prevence, nebo pro relaxaci a odpočinek těla i mysli. Léčivé minerální prameny jsou obehnány parky, kolonádami, pavilony či altány, které vytvářejí harmonické prostředí. Kromě léčebných procedur, které mají příznivé účinky na zdraví.

Minerální voda je léčivá díky svému složení a obsahu potřebných látek. Lázně poskytují obrovskou škálu procedur, která je pro nás nejvhodnější poradí přímo lékař s ohledem na naše zdraví. Je možnost procedury, které využívají přírodní léčbu, mezi ně patří zábaly, koupele, inhalace, nebo pitné kůry. Jako doplňkové léčebné procedury můžeme využít masáže, magnetoterapii, kneziterapii, vodoléčbu, nebo elektroléčbu. Naše lázně jsou proslulé svou kvalitou a také rehabilitačními metodami, navíc léčba v lázních má dlouhodobý efekt na naše zdraví. Využijte slevy na lázeňské pobyty a užívejte si příjemný odpočinek v lázních.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.